Share |

Tulokset

9.9.2020 seuraestekilpailujen tulokset:

Luokka 1. 70cm arv. 367.2
1. Minna Säntti- Chapel Princess, 1/58,46, 2/36,93/0vp
2. Jenni Saarinen- Kömin Taru, 1/55,96, 2/39,02/0vp
3. Ida Säntti- Rokka Likka, 1/56,14, 2/41,91/4vp
4. Jemina Paukku- Joe, 1/55,35, 2/43,89/4vp

Luokka 2. 80cm arv. 367.2
1. Sanna Haapasilta- Hirmumyrsky, 1/54,73, 2/40,33/0vp
2. Katja Passoja- Agendom, 1/56,06/4vp
3. Madde Laine- Illumination, 1/59,58/4vp
4. Susanne Orelma-Törmänen- Euforija, 1/68,83/4vp

Luokka 3. 85cm arv. 367.2
1. Katja Passoja- Agendom, 1/54,01, 2/35,04/0vp
2. Tiina Huhtala- Celester, 1/64,08, 2/48,96/0vp
3. Madde Laine- Illumination, 1/62,06/20vp

Luokka 4. 90cm, arv. A.1.0
1. Elmo Jankari - Karkki, 64,76/0vp
2. Miranda Rokosa- Harribo, 56,59/8vp
3. Emilia Toivonen - Bella, Hyl.

Luokka 5. 100cm, arv. A.1.0
1. Susanne Orelma-Törmänen- Erb-Quidam, 55,49/0vp
2. Kristiina Teeri- S.N. Suvin Sulo, 62,08/0vp
3. Miranda Rokosa- Harribo, 50,88/8vp


NR:n seuraestekilpailujen tulokset 24.6.2020

Luokka 1. 70 cm arv.367.2

1. Tammi Henna - Ballyerk Splash, Lu-SaR 1/72,75/4vp

2. Riihikallio Mira - White Crown, SATURA 1/91,38/4vp

3. Airikainen Janina - Etuaika, NORA 1/85,16/8vp

4. Ahlgren Heini - Fighting Spirit, TT 1/hyl.

Luokka 2. 80 cm arv.367.2

1. Haapasilta Anni - Mercedes Addington, NR 1/67,53 2/29,50/0vp

2. Riihikallio Mira - White Crown, SATURA 1/62,59 2/32,81/0vp

3. Sauvaniemi Kaisa-Liisa - Ferguson, NR 1/67,34 2/33,73/0vp

4. Ketonen Minttu - Belgarath, LR TEAM 1/85,06 2/36,47/4vp

5. Rokosa Miranda - Harribo, PRRC 1/67,50 2/30,36/8vp

6. Tammi Henna - Ballyerk Splash, Lu-SaR 1/67,72 2/31,71/8vp

7. Kinnari Päivi- Tähti - Humanteri, NR 1/65,28/4vp

8. Haapasilta Sanna - Hirmumyrsky, NR 1/98,84/4vp

9. Ahlgren Heini - Fighting Spirit, TT 1/hyl.

Luokka 3. 85 cm arv.367.2

1. Haapasilta Sanna - Hirmumyrsky, NR 1/75,16 2/33,25/0vp

2. Lehti Natalie - Izolacja, RCS 1/76,72 2/35,62/0vp

3. Ketonen Minttu - Belgarath, LR-TEAM 1/78,82 2/35,94/0vp

4. Sauvaniemi Kaisa-Liisa - Ferguson, NR 1/76,78 2/28,66/4vp

5. Airikainen Janina - Casher, NORA 1/74,59 2/31,25/4vp

6. Rokosa Miranda - Rokosa, PRRC 1/63,92/4vp

7. Kinnari Päivi - Tähti-Humanteri, NR 1/98,88/8vp

Luokka 4. 90cm arv.367.2

1. Lehti Natalia - Izolacja, RCS 1/70,40 2/36,56/0vp

2. Hämäläinen Viivi - Bliss du Mezel 1/66,43/4vp

tulokset_lk2.jpg

tulokset_lk4.jpgtulokset_lk5.jpgtulokset_lk5_jatkuu.jpgtulokset_lk6.jpgtulokset_lk6_jatkuu.jpg

NR:n harjoituskoulukilpailut 15.2.2020
Tuomarina Kalle Nykänen

Luokka I Helppo C Tutustumisluokan kouluohjelma
1. Krista Toivonen – Allu, NR 65,28%
2. Heta Östergård – Saman Säpinä, SuoRa 56,39%
3. Sari Koskela – Reipari, LuRa 53,89%
4. Maikku Sillanpää – Huovi, NR 50,83%
5. Julia Rajala – Humppa, NR 48,89%

Luokka III Helppo A:1
1. Emilia Aaltonen – Westerhuis Fox

 

NR Harjoitusestekilpailut 16.2.2020

Luokka I Puomiluokka
1. Sari Koskela – Saman Säpinä, LuRa 0/60,69

Luokka II 50 cm arv. 367.2(A2/A2)
1. Heta Östergård – Reipari, SuoRa 0/0/19,0
2. Julia Rajala – Huovi, NR 0/0/19,06
3. Sari Koskela – Saman Säpinä, LuRa 0//20,0

Luokka III 70 cm arv. 367.2(A2/A2)
1. Viivi Hämäläinen – Mersu, NR 0/0/13,99
2. Krista Toivonen – Allu, NR /0/15,56
3. Heta Östergård – Reipari, SuoRa 0/0/16,77
4. Julia Rajala – Huovi, NR 0/0/19,12

Luokka IV 80 cm arv. 367.2(A2/A2)
1. Krista Toivonen – Allu, NR 0/4/15,98
2. Emilia Aaltonen – Westerhuis Fox 4/62,48

NR harjoitusestekilpailut 19.1.2020

Luokka I  Puomiluokka
1. Milja Kortelainen – Bambi 0/43,11
2. Emma Rosenlöv – Toivo 0/43,92
3. Hanna Sumia – Bambi 0/59,11
4. Saaga Rosenlöv – Daisy 0/61,36
5. Ronja Ranne – Helmi 0/69,91
6. Roope Rehula – Jagge 0/104,60
7. Frida-Liina Reponen – Nelli 0/107,35
8. Freia Reponen – Nelli 0/120,91

Luokka II 50cm, arv. 367.2
1. Eevi Rautiainen – Hiski, NR 0/0/35,51
2. Marika Kallionkieli – Helmi, Skura 0/0/40,75
3. Emma Rosenlöv – Daisy 0/0/43,48
4. Hanna Sumia – Toivo 0/0/49,29
5. Milja Kortelainen – Wiku 4/50,80
6. Saaga Rosenlöv – Daisy 8/46,31

Luokka III 70cm, arv. 367.2
1. Eevi Rautiainen – Hiski, NR 4/38,26
2. Milja Kortelainen – Wiku 4/61,05

Luokka IV 80cm, arv. 367.1
1. Viivi Hämäläinen – Bisse, NR 0/0/29,59
2. Emilia Aaltonen – Westerhuis Fox 0/0/39,93
3. Elena Toivola – Tintti, NR 0/4/29,36
4. Ida Säntti – Chapel Chanel, PRRC hyl
5. Milja Kortelainen – Wiku kesk

Luokka V 90cm, arv. A.1
1. Bea Iivonen – Ramsis, WBR 0/34,04
2. Susanna Haapala – Shu Shanelle, TRS 0/37,69
3. Åsa Säntti – Chapel Princess, PRRC 0/38,57
4. Emilia Aaltonen – Westerhuis Fox 4/45,74


2019

NR:n seuraestekilpailut 5.5.2019

Esteluokat
Luokka Ia Keppihevosluokka 
1. Ronja Ranne-Kafi 0vp/47,45
2. Roni Ranne-Kassu 0vp/66,05

Luokka Ib Puomiluokka
1. Eevi Rautiainen-Vinkku 0vp/54,93
2. Miia Leppihalme-Cole 0vp/102,15

Luokka II 50cm, arv. 367.2
1. Anni Haapasilta-Mersu NR 0/0/24,43
2. Moona Kaitonen-Lori NR 0/0/28,41
3. Mika Kedrin-Kassu NR 0/0/28,88
4. Venla Punkari-Cole NR 0/0/31,86
5. Madde Laine-Huovi NR 0/0/31,94
6. Eevi Rautiainen-Vinkku NR 0/0/37,10
7. Maija Soini-Maini NR 0/8/34,69
8. Pekka Ahokas-Hiski NR 4/51,40
9. Ronja Anttila-Valon Ville KiiRa hyl

Luokka III 70cm, arv. 367.2
1. Elena Toivola-Tintti NR 0/0/26,36
2. Moona Kaitonen-Lori NR 0/0/31,26
3. Mika Kedri-Kassu NR 0/0/31,36
4. Maija Soini-Maini NR 0/4/29,22
5. Sanna Haapasilta-Hiski 4/49,16
6. Anni Haapasilta-Mersu NR hyl
7. Madde Laine-Huovi NR hyl
8. Ronja Anttila-Valon Ville KiiRa hyl

Luokka IV 80cm, arv. 367.1
1. Tiina Kalliomäki-Ligute NR 0/0/29,63
2. Elena Toivola-Tintti NR 0/0/30,98

Luokka V 90cm, arv. A.1
1. Tiina Kalliomäki-Ligue NR 0/40,68
2. Ida Säntti-Chapel Princess PRRC 0/44,47
3. Aino Peurala-Milli NR 0/44,94

Luokka VI 100cm, arv. A.1.0
1. Ida Säntti-Chapel Princess PRRC 0/46,65


NR:n seurakoulukilpailut 4.5.2019

Tuomarina Kalle Nykänen

Luokka I Tutustumisluokan kouluohjelma
1. Bea Iivonen-Ramis WBR 65,28%
2. Anni Haapasilta-Mersu NR 62,22%
3. Sini Vilander-Lennon Heluri PR 58,05%
4. Riina Rosenberg-Rölli NR 55,83%
5. Mika Kedrin-Kassu NR 54,16%
6. Elena Toivola-Tintti NR 48,63%
7. Sanna Haapasilta-Hiski NR 45,55%
8. Jenna Korvala-Vekku Suora 45,28

Luokka II Helppo B:0 2009
1. Sanna Kahari-Dora TT 65,00%
2. Mika Kedrin-Kassu NR 52,50%

Luokka III Helppo A:1
1. Sanna Kahari-Dora TT 61,35%
2. Miia Kortesluoma-Garumba MG 59,23%

Luokka IV EVR raviohjelma
1. Sanna Haapasilta-Hiski NR 51,00%

NR:n seuraestekilpailut 15.4.2019

Luokka Ib keppihevosluokka yli 10v.
1. Pinja Jönkkäri-Lumi 0vp/50.07
2. Anni Vuorenmaa-Lucifer 0 /51,41
3. Enna Uurasjärvi-Mandy 0 /52,11

Luokka Ic puomiluokka
1. Aliisa Koivisto-Solo, PRS 0/68,66
2. Rosa Alarautalahti-Jonathan, PRS 0/81,08
3. Heta Östergård-Saman Säpinä, Suorat 4/49,92
4. Sari Koskela-Reipari, LuRa 4/63,32
5. Anni Vuorenmaa-Solo, PRS 4/68,48
6. Robert Alarautalahti-Jonathan, PRS hyl

Luokka II 50cm, arv. 367.2(A2/A2) avoin kaikille
1. Maija Soini-Laurilan Maini, NR 0/0/21,86
2. Anni Haapasilta-Mersu NR, 0/0/23,68
3. Heta Östergård-Saman Säpinä, Suorat 0/hyl
4. Pekka Ahokas-Hiski, NR 4/39,70
5. Moona Hietanen-Huovi, NR hyl

Luokka III 70cm, arv. 367.2 (A2/A2), avoin kaikille
1. Anni Haapasilta-Mersu, NR 0/0/23,15
2. Elena Toivola-Tintti, NR 0/0/23,56
3. Anne Lehtonen-Huovi, NR hyl

Luokka IV 80cm, arv. 367.2 (A2/A2), avoin kaikille
1. Elena Toivola-Tintti, NR 0/0/22,65
2. Katri Anttinen-Bisse, NR 0/0/24,55
3. Krista Toivonen-Allu, NR 0/4/25,34
4. Isla Ranta-Goldriver Roses and Dreams, Varsa hyl

Luokka V 90cm arv A.1.0, avoin kaikille
1. Krista Toivonen-Allu, NR 0/43,34
2. Bea Iivonen-Ramis, WBR 0/43,52
3. Aino Peurala-Milli, NR 0/46,54
4. Anniina Leponiemi-Centurano, Varsa 0/62,69 
5. Katri Anttinen-Bisse, NR 8/42,48
6. Isla Ranta-Goldriver Roses And Dreams, Varsa hyl

Luokka VI 100cm, arv. A.1.0, avoin kaikille
1. Anniina Leponiemi-Centurano, Varsa 0/62,03
2. Bea Iivonen-Ramis, WBR 4/39,51
3. Aino Peurala-Milli, NR 12/44,76

Luokka VII 110cm, arv. A.1.0, avoin kaikille
1. Kaisa Luukkonen-Kroksi 0/47,78
2. Anniina Leponiemi-Farahmee, Varsa 4/90,53

Luokka VIII 120cm, arv. A.1,0, avoin kaikille
1. Anniina Leponiemi-Farahmee, Varsa 0/ 78.60